Blog

Nullam facilisis diam in metus tincidunt faucibus. Donec ultrices urna felis, vel porttitor neque eleifend at. Maecenas aliquam tincidunt erat, non suscipit augue iaculis ac. Curabitur interdum tristique cursus. Maecenas sit amet nisl in ante lacinia pulvinar. Ut suscipit malesuada tincidunt. Maecenas auctor arcu ac urna luctus efficitur. Donec ut fringilla tellus.

Skirtingų kartų bendravimas – laimės ar skausmo šaltinis?

Vienas iš pagrindinių žmogaus poreikių yra jaustis bendruomenės dalimi, o tai pasiekiama bendraujant. Bendravimas – nuostabus įrankis, kuriuo galima pasiekti labai daug: patenkinti kiekvieno žmogaus esminį poreikį jaustis mylimam, gauti dėmesio, pasijusti  priimtam, patirti supratimą, palaikymą, bendrumą. Visi šie dalykai žmogui teikia daug laimės, įkvepia, pripildo energijos, noro gyventi ir stengtis dėl kitų. Tačiau dažnai bendravimas teikia ne tik gėrį, bet ir skausmą. Bendraujant kartais ištinka tokia vienatvės kančia, kokios niekada žmogus nepatirtų būdamas tiesiog vienas. Taigi, didžiulis menas yra…

0
Read More

Laimė raškyti tėvystės vaisius

Tėvystė įprasmina gyvenimą                 Kiekvienas žmogus nori jausti, kad jo gyvenimas buvo, yra ir bus prasmingas. Įžymus psichologas Viktoras Franklis teigė, kad visi žmonės sąmoningai ar nesąmoningai ieško gyvenimo prasmės ir gyvenimo prasmė yra pagrindinis jų siekis bei motyvacija gyventi toliau. Vienas iš dalykų, kurie įprasmina žmogaus buvimą šiame pasaulyje, yra gyvenimo tąsos palaikymas – gyvybės suteikimas kitam, kuris irgi nori šį gyvenimą patirti, rūpinimasis juo tiek, kiek to reikia, kas jis būtų laimingas, sveikas ir taip pat gebantis šį…

0
Read More

Mama – titulas visam gyvenimui

Motinystės slėpinys siekia daugiau, nei galime pamatyti, išgirsti, pajausti, suvokti, jis  yra toks platus, koks platus yra pasaulis. Tik sudėjus visų motinų patyrimus, jausmus, mintis ir apvainikavus juos Dievo Motinos atvaizdu, būtų galima sakyti, kad priartėjome prie Motinystės pažinimo.             Viso gyvenimo vaisiai             Kiekvienoje moteryje slypi motinystės pradas tarsi sėkla, iš kurios kažkada išaugs gražus augalas, duosiąs savitus vaisius. Tie vaisiai gali būti jos pačios vaikai arba įvaikinti, globojami vaikai. Tie vaisiai gali būti jos meno kūriniai: paveikslai, knygos,…

0
Read More

Augintinis – draugas, palydovas ir paguoda. Prisirišimai ir netektys

Žavi ponia             Turiu kaimynę – gretimo daugiabučio gyventoją, garbaus amžiaus moterį. Jos laikysena kelia pasigėrėjimą – tiesi kaip styga, ori, išraiškinga. Ji visada pasipuošusi ir pasidažiusi, nors galbūt eina tik į gretimą parduotuvę nusipirkti pieno. Atrodo, lyg praeityje būtų buvusi garsi operos solistė ar balerina. Spėju, kad nei viena, nei kita. Tiesiog ji yra iš tų žmonių, kuriems labai svarbu, kaip jie atrodo kitiems. Niekada nepamatysi jos paniurusios ar piktai bambančios. Ji visada atrodo pasitikinti savimi, gerai nusiteikusi, tačiau…

0
Read More

Vienatvės dovana

Trys draugės             Netoli namų įrengta mažytė, bet jauki, vaikų žaidimų aištelė. Aš su savo vaikučiais – dažni jos svečiai, kaip ir daugelis kitų mamų su vaikais iš gretimų gyvenamųjų namų. Tai bene vienintelė jaukesnė vieta mūsų gyvenamąjame rajone, kur galima prisėsti ant suoliukų. Tikriausiai būtent dėl šios priežasties neretai čia randame susėdusias kelias vyresnio amžiaus moteris – visada tas pačias, panašaus amžiaus, tik skirtingos išvaizdos, nesgi nesvarbu koks mūsų amžius – išvaizda atspindi mūsų savastį, tad kiekvienas mes skirtingas…

0
Read More

Šeimos ryšiai – giminės amžinybės pamatas

Artėja pačios gražiausios metų šventės. Per Kūčių vakarienę prie balta staltiese užtiesto stalo susėda kelių kartų atstovai: tėvai, vaikai, močiutės, seneliai, probočiai… O ir tuščia lėkštelė greta valgančiųjų  padėta – tais metais išėjusiojo Anapus atminimui… Gražus paprotys, stiprinantis šeimos ryšį. Kaip tą tvirtą ryšį išlaikyti, saugoti ir stiprinti kasdienybėje?             Praeities atsiminimai ir dabarties džiaugsmai           Supypsi telefonas ir solidaus amžiaus moteris skuba atsiliepti. Širdis suvirpa džiaugsmu – sūnus grįžta! “Mama, aš jau Vilniaus oro uoste! Pas tave atvyksiu Kūčių…

0
Read More

Senjorų laimės paieškos

Pats stipriausias poreikis Laimės paieškos yra tokios pat senos, kaip pasaulis. Žmogui psichologiškai ji yra būtina kaip deguonis plaučiams, kaip kraujas visiems kūno organams. Laimės troškimas yra pats stipriausias ir giliausias poreikis, kuris atspindi žmogiškosios būties esmę. Nors dabartinėje visuomenėje garbinama jaunystė, tyrimai rodo, jog žmogus su amžiumi tampa vis laimingesnis. Mokslininkai yra ištyrę, jog vyresniojo amžiaus žmonės patiria mažiau neigiamų emocijų nei anksčiau, o teigiamų emocijų lieka beveik tiek pat. Apskritai jausmus jie geba geriau valdyti, todėl nuotaika būna…

0
Read More

Viltis gimdo optimizmą

Kuo pamatuoti mūsų gyvybę? Kuo pamatuoti mūsų meilę gyvenimui? Kaip žinoti, ar tavo artimasis arba draugas neperžengė ribos, už kurios gyventi tampa nyku ir neįdomu? Gal paklauskime jo, kaip jis įsivaizduoja save po dešimties metų ir kantriai palaukime atsakymo. Vienas, kuris dažnai linkęs šypsotis, galbūt tuoj pat entuziastingai ims pasakoti apie savo planus ir nupieš spalvingą ateities vaizdą, o kitas – tas, kurio liūdnas žvilgsnis dažnai užkliūva už mums nematomo taško nežinomybėje – deja, sutriks ir nusukęs akis pasakys: „nežinau..…

0
Read More

Gyvenimo prasmė vienu žodžiu

Buvau paklausta, kaip išreikščiau savo gyvenimo prasmę vienu žodžiu. Atsakymas atėjo greitai – mylėti. Tačiau, nėra tokio veiksmo „mylėti“, yra daugybė veiksmų, kurie gali reikšti meilę. Tad stabtelėjau ir susimąsčiau, kas man yra meilė? Ką aš myliu ir kaip aš myliu? Meilė – tai visų pirma yra nuolatinė siekiamybė, kaip ir tobulybė. Tikras meilės jausmas yra tobuliausias jausmas, kokį gali jausti žmogus, nes šis jausmas yra kuriantis – jis pozityvia linkme keičia ne tik mylinčią asmenybę, bet ir mylimąjį. Tai…

0
Read More